ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ D.J.'S
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S

ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S Vote_lcap42%ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S Vote_rcap 42% 
[ 5 ]
ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S Vote_lcap33%ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S Vote_rcap 33% 
[ 4 ]
ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S Vote_lcap17%ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S Vote_rcap 17% 
[ 2 ]
ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S Vote_lcap8%ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S Vote_rcap 8% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 12
 
 

ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S Empty ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S

Δημοσίευση από Admin Πεμ 22 Αυγ - 20:40

ψηφίστε το αγαπημένο σας pc-dj πρόγραμμα, και αν θέλετε πείτε και την γνώμη σας για να το συζητήσουμε ...Embarassed
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2013

https://dj-aggelies.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S Empty Απ: ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S

Δημοσίευση από Nyne Πεμ 29 Αυγ - 2:25

Μακράν το Traktor.
Ειλικρινά δεν ξέρω από που να αρχίσω για τα πλεονεκτήματά του.
Από το ότι το sync του είναι στο 0.1 (που για έναν DJ όπως εμένα που σε πάρτυ θα παίξω Psy είναι σημαντικό) από το ότι έχει απευθείας σύνδεση με την κάρτα ήχου ή με το ότι η κυμματομορφή είναι απόλυτα ακριβής.
Όπως οι περισσότεροι DJ έτσι και εγώ ξεκίνησα με το VDJ αλλά όταν έμαθα το Traktor έπαθα πολιτισμικό σοκ.

Nyne

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 29/08/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S Empty Απ: ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S

Δημοσίευση από Admin Πεμ 29 Αυγ - 8:39

Nyne έγραψε:Μακράν το Traktor.
Ειλικρινά δεν ξέρω από που να αρχίσω για τα πλεονεκτήματά του.
Από το ότι το sync του είναι στο 0.1 (που για έναν DJ όπως εμένα που σε πάρτυ θα παίξω Psy είναι σημαντικό) από το ότι έχει απευθείας σύνδεση με την κάρτα ήχου ή με το ότι η κυμματομορφή είναι απόλυτα ακριβής.
Όπως οι περισσότεροι DJ έτσι και εγώ ξεκίνησα με το VDJ αλλά όταν έμαθα το Traktor έπαθα πολιτισμικό σοκ.


Γειά σου Nyne,
οταν λες "το sync του είναι στο 0.1" τι ακριβως εννοείς ?
επισης γιατί λες οτι εχει απευθείας συνδεση με την καρτα ηχου,
αφου σε ολα τα προγράμματα η κάρτα συνδέεται στο pc ?
Τέλος να σου πώ οτι το virtual έχει μεγαλύτερη / καλύτερη ακρίβεια στις κυμματομορφές,
με την εννοια οτι αν κανεις mix χωρις ακουστικα και χωρις sync,
με το virtual βλέπεις τα peak καθαρά, και μπορείς να μιξάρεις ακόμα και οπτικά.
δεν θελω να πω οτι είναι καλυτερο πρόγραμμα αυτο αλλα ουτε και το αλλο.
το καθενα εχει τα δικα του υπερ και κατα.
εγω χρησιμοποιω και τα δυο κατα περισταση. δεν παιζω ενα ειδος μουσικης.
ετσι σε καποιες περιπτωσεις το virtual με βολευει αρκετα.
το traktor εχει και προβλημα στις μεγαλες χωρητικοτητες.
αν εχεις πολλα κοματια (200.000, 300.000...), καποια στιγμη κρασαρει....
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2013

https://dj-aggelies.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S Empty Απ: ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S

Δημοσίευση από Nyne Πεμ 29 Αυγ - 14:52

Ότι στο VDJ ενώ θα πατήσεις το sync για να σου συγχρονίσει τα κομμάτια θα δείχνει ότι στα συγχρόνισε αλλά στην ουσία θα χάνει αυτό το 0.1 (το τικ που λέμε) του traktor.
To VDJ δεν παίζει απευθείας από την κάρτα ήχου (είτε του υπολογιστή και ακόμη χειρότερα μιας εξωτερικής) γιατί πρώτα έρχεται και κουμπώνει αλλού και μετά στέλνει τις εντολές εκεί με αποτέλεσμα να έχεις αποτέλεσμα με noise.
Για τη χωρητικότητα του traktor έχω να πω, πως το καλύτερο που έχει κάποιος να κάνει είναι ένα φάκελο με διάφορους υποφακέλους μέσα και να ΜΗΝ τα περνάει ΜΕΣΑ στο traktor. Επίσης να κάνει ένα clear στο history και στα Lists του Traktor αμέσως μετά το Show του.

Nyne

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 29/08/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S Empty Απ: ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S

Δημοσίευση από Admin Πεμ 29 Αυγ - 17:16

Οντως...ενα τσικ διαφορα την εχει, γι αυτο το τρακτορ κανει τελειες αλλαγες με το sync, ενω το virtual θελει και λιγο "σπρωξιμο". Πολλοί μάλιστα απο τους χρηστες του τρακτορ το εχουν προτιμήσει για αυτο του το πλεονεκτημα, καθως αυτοι που χρησιμοποιουν το αυτι τους στις αλλαγες, πλεον ειναι πραγματικα πολυ λιγοι.
Εμενα μου αρεσει ο ηχος του και το master tempo, γιατι σε σχεση με το virtual dj ειναι η μερα με τη νυχτα... το virtual οταν παιζεις με time codes και πειραξεις το pitch χανει τα αυγα και τα πασχαλια.... ο ηχος λεει γεια σου....γκουχουμμμVery Happy 
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2013

https://dj-aggelies.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S Empty Απ: ΤΟ ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ D.J.'S

Δημοσίευση από zevooazaz Παρ 13 Σεπ - 9:53

ableton live... ειμαι στην εκμαθηση ακομα αλλα δειχνει να μου κανει..

zevooazaz

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης