ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ D.J.'S
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

έμπειρος D.J. αναζητά συνεργασίες στην Αθήνα με bar και club

Πήγαινε κάτω

έμπειρος D.J. αναζητά συνεργασίες στην Αθήνα με bar και club Empty έμπειρος D.J. αναζητά συνεργασίες στην Αθήνα με bar και club

Δημοσίευση από A.S. Zivas Τετ 17 Φεβ - 14:25

Ονομάζομαι Αντώνης Ζήβας και εργάζομαι εδώ και τουλάχιστον 29 χρόνια ως επαγγελματίας D.J. υπεύθυνος πωλήσεων σε δισκοπωλεία και μουσικός ραδιοφωνικός παραγωγός.

Εργάζομουν σε δισκοπωλεία από το 1991 εως το 1994 (στο δισκοπωλείο Κασσετεμπορική ιδιοκτησίας Λάζαρου Λημνίδη ).

Από το 2000 έως το 2012 ήμουν υπεύθυνος του Rock τμήματος στο κατάστημα Ηρακλείου Κρήτης των δισκοπωλείων Metropolis.

Έως τα μέσα της δεκαετίας του ’90 εργαζόμουν παράλληλα ως ραδιοφωνικός παραγωγός με σταθερές εβδομαδιαίες μουσικές εκπομπές με μεγάλη ακροαματικότητας σε μουσικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς στο Ηράκλειο Κρήτης (Studio 19, Club FM, Radio Synthesis).

Σήμερα συνεχίζω να κάνω ραδιόφωνο και συγκεκριμένα στο web radio metadeftero.gr με την εβδομαδιαία μουσική εκπομπή "Reclaim The Music" η οποία μεταδίδεται κάθε Σάββατο από τις 12 ως τη 1 το μεσημέρι.

Είμαι ο ίδιος μουσικός (μπασίστας), και από το 1985 συμμετείχα στην ελληνική underground punk και alternative σκηνής με 4 δίσκους στο ενεργητικό μου με διαφορετικές μπάντες (Straw Carrot, Όρα Μηδέν, Igitur, Σάρκα.), αλλά και προσωπικά project (Omject).

Επίσης, από το 1985 έως σήμερα, έχω συμμετάσχει σε δεκάδες συναυλίες (μαζί με μπάντες όπως οι Stress, ANTI, Panx Romana, Αδιέξοδο, Γενιά του Χάους, Τρύπες, Ξύλινα Σπαθιά, Μίκρο, Active Member, κ.ά.).

Ως D.J. έχω συμμετάσχει σε πληθώρα events ηλεκτρονικής μουσικής, μαζί με γνωστούς ξένους και έλληνες D.J.s (όπως, μεταξύ άλλων, οι James Monroe, Tristan, Edouardo, Slicky Wizard, Liqouid Love, Mike D. κ.α.)

Στο Ηράκλειο εργάστηκα κατά τη δεκαετία του 90 σαν resident D.J σε διάφορα bars και clubs (Allegro, Flash, Rock 'n' Roll Cafe, Μαγεμένος Αυλός, Root 66, Orion, Blue Iguana,κ.α.), ενώ από τις αρχές του 2000 έως σήμερα έχω παίξει σε διάφορους χώρους (ενδεικτικά: Παγοποιείο, La Brasserie, Blow-Up, Χάλαβρο, Must, Herlin κ.α) διοργανώνοντας κυρίως θεματικά μουσικά events.
Tα τελευταία χρόνια έπαιζα σε σταθερή βάση δύο φορές την εβδομάδα στα Grottesque bar και Hook bar επίσης στο Ηράκλειο Κρήτης.

Το Νοέμβρη του 2014, μετακόμισα στην Αθήνα, όπου και κατοικώ μόνιμα.

Έως τον Μάιο του 2015 έπαιζα σε σταθερή βάση στο cafe-bar Χάρτες στα Εξάρχεια, ενώ σε τακτά διαστήματα παίζω στα Teddyboy (Ψυρή), Beatniks Road (Εξάρχεια), Παράθυρο (Θησείο), BUMS (Blackbird underground music scene), κ.α.

Τα μουσικά είδη που “ανακατεύω” στο mixer ξεκινούν από Alternative και Indie Rock, Post Punk, New & Dark Wave, Minimal Synth, synth wave, Garage Punk από τα 60's έως σήμερα, και φτάνουν έως Surf, Rockabilly, psychobilly, country Americana, classic Punk, Ska, Stoner Rock, Post Rock.

Παίζω επίσης: trip-hop, electronica, electroclash, dub, dubstep, progressive trance, full-on psy tr κ.α.

Δεν παίζω καθόλου Ελληνική μουσική.

Αναζητώ συνεργασία σε τακτική ή άτακτη βάση με bar και club που ανταποκρίνονται στα είδη μουσικής που παίζω.

Μπορείτε επικοινωνήστε μαζί μου είτε μέσω του προφίλ μου στο Facebook: Antonis Zivas (A. S. Zivas), https://www.facebook.com/profile.php?id=100005110995068

ή στο e-mail: omject@gmail.com

φιλικά

Αντώνης Ζήβας

A.S. Zivas

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης